Zilie māli skaistumam

  • Mālā esošie mikroelementi piedalās ādas atjaunošanā, palīdz tai saglabāt jaunību un elastību.
  • Māls darbojas kā pīlings: mikrodaļiņas maigi noberž ādu, atbrīvo to no pārragotajām šūnām un dziļi attīra poras, tādēļ labi palīdz piņņainai un taukainai sejai. Turklāt māls piesaista un aizvada toksīnus un vielmaiņas procesos radušās atkritumvielas.
  • Māla skābju un sārmu līdzsvars ir ļoti līdzīgs ādas dabiskajam pH līmenim, tādēļ to pamatoti var uzskatīt par ideālu skaistumkopšanas līdzekli. Māla maska nemaina ādas dabisko vidi un neizraisa alerģiju.
  • Māla kompreses atbrīvo no stresa, nomierina, spēcina. Stresa novājinātais organisms būs pateicīgs par gadu tūkstošos krāto spēku, ko māls dāsni sniedz, pretī paņemot mūsu nogurumu un sspēcina.

«Mālu salona» vadītāja un mālu terapijas speciāliste Nelija Ozoliņa aicina rudens vēju appūsto seju palutināt ar Latvijas zilo mālu masku.

Māls ir jāsagatavo

Ķermeņa kompresēm var izmantot vienkārši tīru mālu piku, toties seja ir pelnījusi īpašu rūpību un pat smalkumu – tai iesaku izmantot sertificētu mālu pulveri, vislabāk jau mūsu pašu zemītē atrasto, laboratorijās un praksē pārbaudīto Latvijas zilo mālu. Vienai sejas maskai es parasti izmantoju 1–2 tējkarotes zilā māla pulvera. Tam pievienoju šķidrumu – avota ūdeni, olu, burkānu vai greipfrūta sulu, svaigu skābu krējumu, kefīru vai paniņas – un, maisot un mīcot ar koka karotīti, lāpstiņu vai vienkārši ar pirkstu, atšķaidu līdz pabieza krējuma konsistencei tā, lai māls būtu vijīgs, vienveidīgs, lai netecētu vai nebūtu kunkulī. Maska būs barojošāka, ja tai pievienosiet dažus pilienus olīveļļas vai citas nerafinētas eļļas, bet, ja vēlaties iegūt patīkamu sejas toni, šķidriniet mālu ar burkānu sulu!

Liekam kompresi

Vislabāk masku uzklāt, siltā vietā guļot uz muguras, iepriekš apakšā paklājot plēvi vai drānu, ko nav žēl sasmērēt. Seju nomazgājiet, atbrīvojiet no matiem, dekoltē zonu – no apģērba un rotaslietām, matus apsieniet, lai nesasmērējas. Atslābinieties, aizveriet acis, ar pirkstiem ņemiet no trauciņa mālus un lēni klājiet uz sejas, kakla un dekoltē zonas, viegli ieziežot, lai māla slānis būtu vienmērīgi biezs. 10–20 minūtes, nekustinot seju, ļaujiet, lai maskas labumi iesūcas ādā, tad nomazgājiet seju ar siltu ūdeni un ieziediet ar barojošu krēmu. Jūtaties atpūtusies, svaiga, spēcīga? Kā gan citādi – jūsos ir ieplūdis un turpina darboties Zemes spēks!

Specifiski padomi

Liekot uz sejas māla masku, ievērojiet:

 • Saskarē ar mālu vēlams neizmantot metāla priekšmetus.
 • Lai acīs neiekļūtu māla mikrodaļiņas, zonu ap tām atstājiet brīvu.
 • Tā kā māls sausina, pēc procedūras ieziediet ādu ar dabisku barojošu krēmu – it īpaši tad, ja maskai nav pievienota eļļa vai krējums.
 • Vislabāk māla masku likt vakarā, lai negribētos attīrītās poras tūdaļ aizziest ar ķīmisku kosmētiku.
 • Sejas skaistums ir atkarīgs arī no mūsu pašsajūtas. Tāpēc reizi nedēļā iesaku vismaz pusstundu veltīt savam skaistumam un labsajūtai – pagulēt ar Zemes spēka masku uz sejas, klausoties skaistu mūziku, domājot labas domas vai arī sev iegalvojot: es esmu atpūtusies, jauna, skaista un tūdaļ izskatīšos tik lieliski kā vēl nekad! Pilnvērtīgi atslābinoties un ļaujoties pozitīvām emocijām, arī rezultāts būs labāks.
 • Māls savas dziednieciskās īpašības iegūst, ja to ieber stikla burkā un ļauj sauļoties.

Linda Lemhena

Publicēts 2004.gada novembrī.

Atbildēt