Transtauki jeb kad veselīgāk ir grauzt plastmasu

Iespējams, kāds vēl atceras dāņu profesora Stēna Stendera 2011. gadā sacelto skandālu. Profesora kungam nu ļoti patika divas lietas – ēst saldumus dažādās pasaules valstīs un pārbaudīt laboratorijā, cik transtauku tie satur. Mūsu ražotās vafeles viņš pārbaudīja īpaši cītīgi un secināja: kaitīgo transtauku daudzums tajās ir tik neiedomājami augsts, ka, šķiet, pīpēt spaisu ir daudz veselīgāk, nekā ēst Latvijas vafeles. Vēlāk gan izrādījās, ka laboratorijā pieļauta kļūda un tik traki nemaz nav, par ko nabaga profesoru jau gribēja izraidīt no valsts un iesūdzēt tiesā, bet beigu beigās tikai gandrīz vai sirsnīgi izsmēja. Neskatoties uz to, ka laboratorija bija kļūdījusies, smieties par Stendera kungu nevajag – transtauki ir produkts, par kuru ir vērts uztraukties. To apliecina fakts, ka par šo jautājumu savā starpā nekasās ne zinātnieki, ne vienkāršā tauta; pat visniknākie skeptiķi sadodas rokās, lai dejotu sēru deju kopā ar alternatīvās medicīnas piekritējiem. Verdikts ir nepārprotams: kaitīgi!

Kas tie par monstriem, un no kurienes tie izlīduši?

Lai saprastu, kas ir transtauki, nepieciešams atcerēties vidusskolas ķīmijas kursu. Tauki, kā zināms, sastāv no daudzām taukskābēm. Aplūkojiet taukskābes 3D modeli attēlā!

Ir divu veidu tauki – piesātinātie jeb tā sauktie «sliktie» tauki un nepiesātinātie jeb tā sauktie «labie» tauki. Ķīmiski tie atšķiras ar dubultsaiti, kas ir tikai nepiesātinātajos taukos. Dubultsaiti var raut un plēst – tas mainīs molekulas uzbūvi gluži kā «Lego» klucīšu komplekts acij neredzamā līmenī. Redzat izliekto tauku molekulu? Ar to ir ļoti čakarīgi – ne kūku izcepsi, ne uz maizes uzsmērēsi. Taču to var iztaisnot, un – uzvara! – gan kūka cepas, gan garda sviestmaizīte sanāk. Tā arī dzimst transtauki, kuru nosaukums radies tāpēc, ka atrašanās vietu, ko iegūst jaunizveidots «tauks», ķīmiķi sauc par transkon gurāciju.

No kreisās: transtauki, nepiesātinātie tauki, piesātinātie tauki.

Šo procesu sauc par tauku hidrogenēšanu: nepiesātinātiem augu taukiem pievieno ūdeņradi, kā reakcijas paātrinātāju piešauj niķeli vai kādu citu smago metālu, un tā rūpnieciski iegūst cietos taukus, kas ilgi nebojājas. Tie ir lēti un ideāli piemēroti konditorejas izstrādājumu cepšanai, tāpēc transtauki ir atrodami cepumos, kūkās, pīrādziņos, kēksos, kā arī pusfabrikātos un ātri pagatavojamos produktos (līdz pat 10–30 % no visiem taukiem).

Transtauki rodas arī dabiski – baktēriju iedarbībā atgremotājdzīvnieku kuņģī, tāpēc sviestā, krējumā, pienā, liellopu gaļā un taukos vidēji 5 % no visiem taukiem ir transtauki. Daži saka, ka transtauki pēc radniecības pakāpes ir tuvāki plastmasai. Ziniet, tā gluži nebūs. Transtauki tomēr rodas arī dabā, bet plastmasa nav manīta lienam ārā no govs pupa. Taču, kas ir veselīgāk – ēst transtaukus vai grauzt plastmasu –, tas vēl ir jautājums.

Nesirsnīgas atvadas no sirds

Lai gan cilvēka organisms nespēj eksistēt bez taukiem, transtauki tam tomēr nav nepieciešami, vēl jo vairāk – pētījumi nepārprotami parāda, ka tie ir kaitīgi. Jau kopš 1984. gada zinātnieki norāda uz saistību starp paaugstinātu transtauku patēriņu un paaugstinātu risku saslimt ar sirds išēmisko slimību, miokarda infarktu un II tipa cukura diabētu. Transtauki veicina tā sauktā sliktā holesterīna paaugstināšanos un labā holesterīna pazemināšanos. Jau 1994. gada dati liecina, ka transtauku patēriņš palielina kardiovaskulāro saslimšanu risku par 27 %. To apstiprina jaunākie, arī 2016. gada, pētījumi, tajā skaitā pētījumi ar ļoti augstu ticamības pakāpi – sistēmiski apskati un metaanalīzes. Ja pētījumi liekas kaut kas tāls un abstrakts, klausiet Latvijas Ārstu biedrības prezidentu Pēteri Apini – viņš atzīst, ka transtauki negatīvi ietekmē veselību, rada sirds un asinsvadu slimības, vēzi, diabētu, aptaukošanos, bet īpaši bīstami ir grūtniecēm, jo atstāj negatīvu ietekmi uz augļa attīstību.

Vēl nedzimušajiem un sen dzimušajiem

Grūtnieces vienmēr bijušās ārkārtīgi jūtīga auditorija, un ir tikai likumsakarīgi, ka tika pētīta transtauku ietekme uz topošajām mammām. Izrādās, transtauki ir kaitīgi arī topošajam bērnam – tie iziet cauri placentai, un faktiski bērna organismā ir tikpat daudz transtaukskābju cik mātes. Lietojot transtaukus grūtniecības laikā, novēro paaugstinātu preeklampsijas risku, tas ir, paaugstinātu asinsspiedienu, izteiktu ķermeņa tūsku un olbaltumvielas urīnā. Šī problēma sievietes veselību parasti apdraud grūtniecības beigu posmā. Un vēl – transtauku patēriņš grūtniecības otrajā trimestrī var negatīvi ietekmēt augļa attīstību, proti, piedzimt bērns ar pārlieku lielu svaru. Jauniem vīriešiem arī jāuzmanās – 2014. gada pētījums, kas publicēts medicīnas žurnālā «Human Reproduction», apliecina, ka transtauki samazina aktīvo spermatozoīdu daudzumu.

2014. gada sistemātiskais pārskats starptautiskajā medicīnas žurnālā «Neurobiology of Aging» norāda, ka senioriem, kuri pārtikā lieto transtaukus, var attīstīties vecuma demence. Tāpēc, ja gribas saglabāt gaišu galvu, būs vien jāatsakās no sviesta pastām un rūpnieciski ražotām tortēm. Starp citu, saistībā ar transtaukiem varētu uzņemt lmu, kur šīs augu tauku pastas darbotos kā atmiņas izdzēsējas. Es tikai nezinu, vai tas būtu fantastikas vai dokumentālais žanrs.

Iespaidīgi ir dati arī par depresiju, proti, Spānijā veiktā pētījumā, kurā piedalījās 12 000 cilvēku, tika atklāts, ka transtauku lietošana pārtikā par 48 % palielina depresijas risku!

Vai izraisa vēzi?

Stāsts par vēzi ir daudz sarežģītāks. Analizējot pētījumus, nav vienota slēdziena par to, vai transtauki var būt viens no vēža iemesliem. Ir pētījumi, kas norāda uz iespējamu transtauku saistību ar olnīcu, zarnu un krūts vēzi, taču ar skaļiem apgalvojumiem metāties vēl ir par agru. Jebkurā gadījumā – šis ir vēl viens trauksmes zvans, lai atteiktos no transtaukus saturošiem rūpnieciski ražotiem produktiem pilnībā.

Iespējamais alerģiju iemesls

Cilvēki, kuriem jāsaskaras ar alerģiskiem bērniem un ierobežojumiem viņu uzturā un dzīvesveidā, mēdz jokot, ka mūsdienu bērniem ir alerģija uz visu. Alerģiju pieaugumam var būt daudz iemeslu, un viens no tiem ir transtauki: pētot 13–14 gadu vecus bērnus, atklājās, ka tie, kuri pārtikā lieto vairāk transtauku, ir vairāk pakļauti alerģiju, astmas un ekzēmu riskam. Ražotāji cenšas būt godprātīgi un aizvākt transtaukus no margarīna, taču pirms gadiem 20 situācija tirgū nebija tik jauka. Vācu zinātnieku 1998. gada pētījums ar 2348 bērniem vecumā no pieciem līdz 14 gadiem parāda, ka tie bērni, kuri patērē margarīnu, ir alerģiskāki nekā tie, kuri ēd sviestu.

Kāpēc tā, un ko lai dara?

Brīdī, kad transtauki guva popularitāti, jo bija lēti, turklāt nebojājās, to ietekme uz veselību vēl nebija izpētīta. Jāatzīst, godprātīgi ražotāji, uzzinājuši par potenciālu kaitējumu veselībai, ir pilnīgi vai daļēji atteikušies no transtauku izmantošanas savu produktu ražošanā. Bet mēs taču visi gribam «pa lēto», taču, ja iegādājas «pa lēto», veselība tiek gandēta neatgriezeniski.

Vai mūsu valsts kaut ko dara lietas labā? Dara, bet ļoti lēni. Šķiet, pat K. Barona iela Rīgā būs saremontēta ātrāk. Tika ierosināts samazināt pieļaujamo transtauku daudzumu produktos līdz 2 % no visa tauku satura, un šobrīd notiek noteikumu saskaņošana ar Eiropas Komisiju. 2 % ir ļoti svarīgs rādītājs – piemēram, samazinot transtauku patēriņu par 2 %, diabēta risks samazinās par 40 %. Ja viss tiks akceptēts, noteikumi stāsies spēkā no 2018. gada. Tikmēr ražotāji var droši ražot cepumus ar miokarda infarkta skaidiņām. Labi, ka vismaz skolās un bērnudārzos daļēji hidrogenēto tauku klātbūtne produktos ir iemesls tos boikotēt – šādus produktus bērniem dot aizliedz Ministru kabineta noteikumi Nr. 172.

Kā atšifrēt transtaukus uz etiķetes?

Lai izvairītos no transtaukiem, rūpīgi jāizlasa produkta marķējums, tāpēc vienmēr ņemiet līdzi uz veikalu palielināmo stiklu. Transtauki slēpjas zem nosaukuma «daļēji hidrogenēti tauki». Bieži vien cilvēki jauc daļēji hidrogenētus taukus ar pilnībā hidrogenētiem taukiem, uzskatot abus par vienu un to pašu substanci. Tas ir aplami! Pilnīgi hidrogenēti tauki nav transtauki, un no tiem nav nepieciešams kategoriski izvairīties. Pilnīgi hidrogenēti tauki nozīmē vien to, ka tauki no šķidras formas ir pārgājuši cietā. Pret tiem jāizturas tāpat kā pret «parastajiem» taukiem.

Visvairāk transtauku ir rūpnieciski ražotos: cepumos, kēksos, virtuļos, pīrāgos, kūkās, vafeļu tortēs, musli batoniņos, saldējumos, visu veidu pusfabrikātos un fast-food produktos, krējuma izstrādājumos, margarīnā, biezpiena sieriņos un krēmos.

Lai uzzinātu, vai konkrētā produkta sastāvā ir vai nav transtauki, lasiet sastāvu! Un gluži vienkārši neēdiet draņķus. Produktus no liellopa gaļas, kurā transtauki rodas dabīgi, gan var ēst droši, jo pētījumi liecina – transtauku tur ir tik maz, ka veselībai pāri nedara.

Ksenija Andrijanova, reģistrēta uztura speciāliste ar maģistra grādu uzturzinātnē
Pilnu rakstu kopā ar attēliem skatiet pdf formātā VV 05/2016

Atbildēt