«Rimi» veikalos savāc 15 tonnas izlietoto bateriju un elektrotehniku

Jau gadu 55 veikalos «Rimi» visā Latvijā ir pieejami Latvijas Zaļā punkta specializētie konteineri nolietotās mazās elektrotehnikas un izlietoto bateriju nodošanai. Šajā laikā savākts 15 tonnu nolietotu elektroiekārtu, bateriju un visdažādāko gadžetu akumulatoru.

AS «Latvijas Zaļais punkts» direktors Kaspars Zakulis: «Esmu gandarīts par kopīgo projektu ar veikaliem «Rimi», jo 15 tonnas potenciāli bīstamu atkritumu nonāks otrreizējā pārstrādē, nevis vidē vai atkritumu poligonā. Vēlreiz jāatgādina – ja elektrotehnika vai baterijas netiek nodotas otrreizējai pārstrādei, bet nokļūst vidē, tiek radīts toksisks piesārņojums, kas kaitē cilvēku un dzīvnieku veselībai, jo saindē ūdeni un augsni. Katra elektroiekārta satur virkni bīstamu ķīmisku vielu, piemēram, svinu, kadmiju, alvu, dzīvsudrabu.»

«Gada laikā «Rimi» apmeklētāji otrreizējai pārstrādei ir nodevuši vairāk nekā sešas tonnas bateriju un vairāk nekā astoņas tonnas mazo elektroiekārtu, piemēram, tosterus, fēnus, telefonus un citas iekārtas. Tas apliecina, ka esam atraduši vēl vienu veiksmīgu veidu, kā ērti un vienkārši rūpēties par vidi, apvienojot patīkamo ar lietderīgo. Līdzās iespējām daļā mūsu veikalu stāvlaukumu šķirot stiklu un plastmasu, tagad klientiem ir iespēja nodot sakrātās baterijas un nolietotās elektroiekārtas, atstājot tās speciālajos konteineros, kuri atrodami pie kasu zonas vai netālu no veikala ieejas,» stāsta «Rimi Latvia» sabiedrisko attiecību vadītāja Inga Bite.

Šobrīd jau 55 veikalos «Rimi» visā Latvijā ir pieejami specializētie konteineri nolietoto mazo elektroiekārtu un veco bateriju un akumulatoru nodošanai. Tajos ikviens var atstāt sev nevajadzīgās mazās elektroierīces un izlietotās baterijas, lai tālāk savāktos materiālus utilizētu dabai un cilvēkiem draudzīgā veidā. Veikalu sarakstu, kur iespējams nodot mazās elektroiekārtas un baterijas, meklējiet «Rimi» interneta vietnes sadaļā «RIMI rūp» pie ilgtspējīgas darbības.

Pilnu rakstu kopā ar attēliem skatiet pdf formātā VV 01/2017

Atbildēt