Pavasara tīrīšana ķermenim un dvēselei

Aizvadīts gada tumšākais laiks, kas veicināja depresiju un mierinošo pārēšanos. Sejas āda kļuvusi pelēcīgi bāla, bet viduklis – dižāks. Daudzi atkal sāk ciest no kādas pavasara alerģijas, kas liecina, ka visas aizvadīto svētku pusdienas ir nomocījušas arī aknas. Nepabeigti projekti un stress traucē brīvu enerģijas plūsmu ķermenī. Bet dvēsele ir gatava mosties no ziemas miega.

Atsvaidzini ķermeni

Pavasaris ir vispopulārākais gadalaiks, kad uzsākt attīrīšanās kūri. Attīrīšanās var palīdzēt atbrīvoties no dažiem liekiem kilogramiem un arī uzlabot vispārējo enerģiju un mundrumu. Saskaņā ar ķīniešu medicīnu pa-vasaris saistīts ar aknām – orgānu, kam ir būtiska nozīme gremošanā un sārņu izvadīšanā no organisma. Īpaši nedraudzīgs aknām ir alkohols, ķīmiskas vielas, zāles un antibiotikas, cepti ēdieni un gaļa. Pārstrādājušos aknu simptomi ir nogurums, stress, garastāvokļa svārstības, kā arī dažādi iekaisumi.

Ir daudz un dažādas attīrīšanās programmas, bet universāla un pavisam vienkārša ir trīs dienu diēta, kad pārtiek no svaigām augļu un dārzeņu sulām, papildus lietojot arī daudz ūdens. Palielinot fizisko aktivitāšu slodzi un svīšanu, var palīdzēt organismam toksīnu izvadīšanā. Pievienojot sulām zaļumus, piemēram, diedzētus kviešu graudus, redīsus un dažādus asnus, ķermenis tiks bagātināts ar jauno dzinumu vērtīgajām uzturvielām un īpašo enerģiju. Aknu attīrīšanai lieliski līdzēs ūdens ar citronu, svaiga auksti spiesta linsēklu vai olīvu eļļa.

Liec maskas!

Skaistums nāk no iekšienes – tīra un vesela organis-ma. Taču mēs varam palīdzēt to izvilināt ārā! Pēc ziemas pelēcīguma un aukstajiem vējiem āda ir pelnījusi nelielu palutināšanu. Lieliski ādu attīrīt un pabarot var ar dabīgajām maskām. Maskas var pagatavot no dažādām dabas izejvielām – māliem, dūņām u. c. –, kā arī no mājās pieejamajiem pārtikas produktiem – piena, jogurta, auzu pārslām, augļiem, rauga. Māli un dūņas ir lieliski ādas attīrītāji. Maskas gatavo ar negāzētu minerālūdeni vai zāļu tēju, līdz izveidojas mīksta, viegli klājama masa. Ja āda sausa, mālu vai dūņu masai var pievienot tējkaroti augu eļļas vai ūdens vietā izmantot jogurtu vai pienu. Masu klāj ne tikai uz sejas, bet arī uz dekoltē, krūtīm, plecu daļas un muguras augšpuses. Maskai jāļauj sacietēt un pēc sacietēšanas jātur vismaz piecas minūtes, lai aktivizējas ādas apasiņošana. Noņem, viegli masējot, lai sīkie graudiņi kalpotu arī kā mehāniskais pīlings.

Gatavojot barojošas maskas, jāļauj vaļa iztēlei. Samaļ auzu pārslas, sajauc ar siltu tēju, pievieno saberztu avokado, dažus pilienus linsēklu eļļas… Jogurtu sajauc ar banānu, smalki rīvētus burkānus – ar eļļu. Saberztu raugu – ar siltu pienu. Svaigus blenderētus kartupeļus liek marles maisiņos ap acīm – tā cīnās ar tumšajiem lokiem. Viss, kas ir bagāts ar vitamīniem un bioloģiski aktīvajām vielām, stimulēs un atsvaidzinās ādu. Pēc jebkuras maskas noņemšanas svarīgi ir uzklāt krēmu, kas mitrinās ādu. Protams, vēlams, lai arī krēms, tāpat kā maska, būtu dabīgs un svaigs!

Neaizmirsti par ķermeņa ādu! Svaiga kontrastduša no rīta atsvaidzina augumu un prātu. Mazgājies ar dabīgām un ādu saudzējošām ziepēm! Vislabākais ādas attīrīšanas līdzeklis, ko cilvēce līdz šim radījusi, ir īstās ziepes, kas gatavotas ar tradicionālām metodēm no tīrām augu eļļām un sārma. Augu eļļās esošās vērtīgās taukskābes savienojas ar sārmu, veidojot ziepes, un šajā procesā no augu eļļām izdalās glicerīns – viela, kas mitrina ādu. Kvalitatīvās dabīgās ziepēs glicerīns tiek saglabāts, un tas mitrina ādu mazgāšanās laikā. Lētajos masu produktos glicerīns pārsvarā tiek atdalīts, jo ražotājiem to ir izdevīgi pārdot atsevišķi kā kosmētikas izejvielu. Turklāt lētās ziepes ir ražotas galvenokārt no dzīvnieku taukiem, sintētiskām putojošām vielām un smaržvielām, kas nemaz nav «zaļas» un ādu ļoti sausina.

Lai maskas sniegtu pēc iespējas lielāku efektu, ieteicams ievērot mēness fāžu principu: organisms un āda attīrās un atdod visu lieko dilstoša mēness dienās, taču sparīgi uzņem visu labo augošā mēnesī. Tāpēc attīrošās maskas un pīlingus veicam dilstošā, bet atjaunojošās un barojošās kūres – augošā.

Šogad 1. aprīlis ir augoša mēness pirmā diena, kam seko pilnmēness 2. aprīlī; no 3. līdz 16. aprīlim mēness dilst, bet no 17. aprīļa līdz 1. maijam atkal aug. Turklāt īpaši labvēlīgi āda reaģē uz skaistumkopšanas procedūrām, kad mēness atrodas Mežāža zīmē, tas ir, no 9. līdz 11. aprīlim, – attīrošajām maskām, ko liksim šajās dienās, efekts būs izteiktāks.

Attīri prātu un mājas

Ziemā lielāko daļu laika pavadām iekštelpās, kas bieži vien ir iemesls milzīgam juceklim dzīvoklī. Pārblīvēts darba galds, skapis vai istaba parasti norāda arī uz jucekli prātā. Mēs bieži pieķeramies materiālām lietām, kas mums vairs nav vajadzīgas, un tas rada enerģijas sastrēgumu gan mūsu dzīvē, gan mājā. Fen šui māca, ka kārtīga māja nozīmē sakārtotu prātu. Vari veikt «kārtības testu» ar kat-ru priekšmetu savā dzīvoklī, uzdodot sev jautājumus: «Vai šī lieta mani uzmundrina, kad par to iedomājos vai uz to paskatos? Vai man tā patiešām patīk? Vai tā man ir noderīga, vajadzīga?» Ja uz kādu no jautājumiem atbilde ir «nē» vai «mazliet», atbrīvojies no šīs lietas. Izmet to vai atdod kādam, kam tā patiešām noderēs. Radi savā prātā un vidē brīvu telpu jaunām lietām. Tādu pašu principu varētu attiecināt uz atmiņu daudzuma samazināšanu, atbrīvojot vietu dažādām idejām. Ja atmiņas nekalpo tavā dzīvē kādam konkrētam mērķim, atbrīvojies no tām.

Pārejot no ziemas uz vasaras garderobi, saliec maisos drēbes, kuras neesi vilkusi ilgāku laiku, un atdod tās labdarībai. Vispārējs mērs, pēc kura vari vadīties: ja neesi kaut ko vilkusi pēdējā gada laikā, tad pat nemanīsi, ka šis tērps vairs neaizņem vietu skapī.

Pabaro dvēseli

Dvēsele vai gars ir tas, kas mūs saista ar kaut ko augstāku – ar Dabu un ar mūsu iedzimto radošo dzirksti. Pabarot dvēseli katram nozīmē kaut ko citu. Kādam tie varbūt ir garīgi svētki vai draudzība ar līdzīgi domājošiem. Citi rod mieru jogā, tai či vai meditācijā. Vēl citiem garīga bagātināšanās var būt pastaiga parkā, diena pie jūras, pēcpusdienas darbi dārzā vai smieklu brīdis ar bērniem. Lai vai kādas būtu tavas vēlmes, atrodi laiku, lai veidotu saikni ar savu iekšējo es. Elpo dziļi, raksti dienasgrāmatu, pārdomā savas dzīves jēgu.

Kad tavas dzīves augsne ir bagātināta, ko tu tajā sēsi? Atļauj sev sapņot, ļaujies šai nodarbei, kuru bieži vien atstājam bērnībā. Patiesībā tā ikvienam ir ļoti svarīga. Fantāzijas lidojumā visvieglāk var iepazīt savu īsto «es», savas radošās vēlmes un alkas. Vizualizē tādu dzīvi, kādu tu vēlētos. Sastādi rīcības plānu un sper pirmos mazos solīšus. Pavasara lietus palīdzēs taviem sapņiem augt un uzziedēt, vasaras saule dos tiem spēku un izturību, un rudens ražas laiks tev atnesīs veiksmi un sasniegumus. Bet tikai tad, ja tu sāksi jau šodien.

Lotte Tīsenkopfa

Publicēts 2007.gada aprīlī.

One Reply to “Pavasara tīrīšana ķermenim un dvēselei”

  1. Piekrītam šim rakstam.
    Pavasarī ir jāatīra sevi gan iekšēji , gan ārēji.
    Apkārtējā vide ietekmē gan mūs iekšēji , gan ārēji un vismaz reizi gadā sevi ir jāatjauno sev pieejamos veidos.

    Diāna.B , Ilze.R 1F

Atbildēt