Latgales zoodārzā

Te izskatās kā īstā tropu mežā – ar liānām, samezglotiem koku stumbriem un papardēm, kas nokarājas no zariem. Tepat, izstieptas rokas attālumā, bez jebkādām norobežojošām restēm un stikliem rāpo bruņrupuči, ķirzakas un vardes, dīķītī peld milzīgas krāsainas karpas un pa liānu nebeidzama tropisko skudru virtene nes lapu gabaliņus.

latgales zoo

2003.gadā Latgales zoodārzā sākās remonts, kura mērķis bija radīt pēc iespējas autentiskākus džungļus, neatdalot cilvēkus no apskates objektiem – eksotiskajiem un retajiem siltzemju dzīvniekiem, vienlaikus saglabājot to drošību. Un šķiet, ka šo ideju nevarēja īstenot labāk! Pārsteidzošais džungļu efekts tika panākts tikai ar metāla sietu, betonu un krāsu! Agrāk šeit bija jauno naturālistu pulciņu bāze ar dažiem terārijiem, krātiņiem un akvārijiem. Tagad bijusī garderobe ir pārvērtusies līdz nepazīšanai. Idejas ģenerēja un darbus vadīja Latgales zoodārza direktors Mihails Pupiņš un entomologs Valērijs Vahruševs. Lai gan Latgales zoo ir neliels municipāls zoodārzs ar pašvaldības budžeta finansējumu, tajā var apskatīt ne tikai aizjūras tropisko mežu iemītniekus, bet arī Latvijas dzīvniekus. Kopumā šeit varat apskatīt aptuveni 30 sugu dzīvniekus. To skaits gan atkarīgs arī no programmas un pasākumiem, jo daudzi tiek turēti laboratorijas telpās. Kopumā zoodārza mājaslapā uzskaitīti 40 dzīvnieki, neskaitot kukaiņus un zirnekļus. Remonts zoodārzā vēl nav pabeigts. Tiek gatavots krokodilu baseins, un nākotnē telpās brīvi lidināsies arī papagailīši.

03
Aga, varde, no kuras indiāņi ieguva indi

Čūskas, varāni un putnēdāji

Tomēr ne visi dzīvnieki ir apskatāmi tik brīvi – bez droša restu un stikla nožogojuma. Pitoni, varavīksnes žņaudzējčūskas un anakonda atrodas terārijos. Aiz stikla ir arī iguāna, Vjetnamas varāns un Bengālijas varāns. Terārijā dzīvo ne tikai šie milzīgie rāpuļi, bet arī tikpat neparastie un varbūt pat biedējošie zarkukaiņi un zirnekļi putnēdāji. Var aplūkot arī pērtiķu ģimeni.

12
Posums

Apmeklētājus parasti sagaida un par dzīvniekiem pastāsta Irēna Jurkeviča. Latgales zoodārzā var pieteikt ekskursiju vai tematisko stundu skolēniem. Zoodārzs piedalās arī Latvijas un starptautiskajos projektos.

Ziņo, ja esi redzējis purva bruņrupuci vai sarkanvēdera ugunskrupi

Zoodārza direktors lūdz atsaukties visus, kas Latvijā savvaļā ir redzējuši purva bruņrupuci vai sarkanvēdera ugunskrupi. Tālrunis 29621191. Lūgums zvanīt pat tad, ja dzīvnieku esat redzējis arī pirms vairākiem gadiem.

Zoodārza adrese: Daugavpilī, Vienības ielā 27.

Māris Grunskis

Publicēts 2008.gada aprīlī.

Atbildēt